خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » بررسی فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفت 

بررسی فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفت

اجتماعی

کلا&# کوه به نفردر ماموران مرگ ارتفاعات 6;جر طهران، یک

تخریب سازه‌های عمرانی، حاصل امضاء فروشی مهندسین خاکستری است/ واگذاری پروژه‌های عمرانی به سرمایه داران، نتیجه‌ای جز تحویل پروژه ضعیف و نا ایمن ندارد ندارد
به فاصله چندماه از انتشار خبر فیلترینگ احتمالی اینستاگرام در نیمه تیرماه امسال و واکنش شدید وزیر ارتباطات که گمانه زنی‌ها در این خصوص را نتیجه تلاش برخی برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری #شفاف_سازی خوانده بود، بار دیگر احتمال فیلتر شدن این شبکه اجتماعی موبایل بنیان در کشورمان قوت گرفت.


به گزارش ?تابناک?، به رغم آنکه احتمال فیلترینگ اینستاگرام در کشورمان موضوع جدید و تازه‌ای نیست و بار‌ها توسط مسئولان مختلف در برهه‌های مختلف بیان شده، اما نیم نگاهی به تجربیات سال‌های گذشته در خصوص فیلتر شدن نرم افزار‌ها و شبکه‌های ارتباطی و اجتماعی محبوب ایرانیان، مانع از آن می‌شود که طرح این احتمال موجب تکراری شدن و بی اهمیت جلوه دادنش شود

548; به علت اصابت گلوله از اسلحه شکارچی اش که مسلح بود؛ &#

فته بود؛ پس از سر خوردن و سقوط به دره، به علت اصابت گ 

داشت:به دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ خلخال

p>

p>

p>


کافی است به یاد آوریم که پروسه فیلتر شدن وی چت، تانگو، فسبوک، وایبر، واتس‌اپ، یوتیوب، توئیتر، تلگرام و... چگونه رقم خورد و طی شد تا پی ببریم که چرا باید انتشار هر خبری در خصوص فیلتر شدن احتمالی این دست نرم افزار‌های ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی را جدی گرفت؛ زنگ خطری که امروز بار دیگر برای دوست داران یکی از این شبکه‌ها به صدا در آمد.


احتمالی که این بار مطرح کننده آن، امیر خوراکیان، معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی است که گفته: در خصوص اینستاگرام و تمام شبکه‌های اجتماعی خارجی، اقدامات کارشناسی پیرامون فیلترینگ آن‌ها در حال انجام شدن است که به‌مرور یک سری سیاست‌ها در خصوص آن‌ها اعمال می‌شود.


وی که در گفت‌گویی تفصیلی در خصوص میزان موفقیت پیام‌رسان‌های داخلی و اقبال مردم به آن‌ها و البته ?کاهش شدید ترافیک شبکه‌هایی همچون تلگرام? در نتیجه مطرح‌شدن و گسترش این پیام‌رسان‌ها سخن می‌گفت، در بخشی از سخنانش، از فیلتر کردن شبکه‌های خارجی به موازات افزایش ظرفیت شبکه‌های داخلی به عنوان یکی از راهکار‌های حمایتی از این پیام‌رسان‌ها اشاره کرد تا مشخص شود که فیلترینگ پروسه‌ای مداوم و اجتناب ناپذیر است.

بررسی فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفت


پروسه‌ای که دیر یا زود، تمامی نرم افزار‌ها و شبکه‌های اجتماعی را شامل خواهد شد. اتفاقی که اگرچه می‌بایست به موازات ایجاد و تقویت ظرفیت‌های داخلی رقم بخورد، اما در خصوص اینستاگرام، سریع‌تر از رونمایی و ظرفیت سازی نمونه داخلی در حال وقوع است. درست مانند فرجام توئیتر در کشورمان که بی ساخت و رونمایی از نمونه داخلی و بومی آن، فیلتر شده است.


این را می‌شود از قرار گرفتن بررسی فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار مرکز ملی فضای مجازی دریافت که خوراکیان در توضیح آن، از تعبیر غفلت نکردن از توئیتر و اینستاگرام استفاده کرده و گفته: ?در مورد تمام این شبکه‌ها، اقدامات کارشناسی در حال انجام شدن است که به‌مرور یک سری سیاست‌ها در خصوص آن‌ها اعمال می‌شود.? به این معنی که فقدان مشابه و معادل داخلی برای شبکه‌های اجتماعی خارجی موجب نمی‌شود که از دستور کار فیلترینگ خارج شوند.


سخنانی که به دوست داران اینستاگرام این نوید را می‌دهد که ممکن است به زودی شاهد فیلترشدن نرم افزار و شبکه اجتماعی محبوب شان باشند. شبکه اجتماعی منحصر به فردی که مدت هاست در مالکیت فیسبوک قرار دارد؛ در اختیار محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در جهان که مدت هاست در کشورمان فیلتر است و در نتیجه کاربران ایرانی بسیار اندکی در آن فعالیت دارند.

Let"s block ads! (Why?)

"خلخال" بیمارستان اقد&# ;سد و به شکارچی انتقال سردخانه


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
کار قرار دستور فیلترینگ , در فیلترینگ بررسی کار , دستور کار اینستاگرام گرفت , بررسی در کار فیلترینگ , بررسی اینستاگرام کار در , گرفت دستور قرار قرار , فیلترینگ بررسی قرار اینستاگرام
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای iranmahi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:iranmahi.ir