خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » اگر مجلس می‌تواند خیابانی را تملک کند، چرا «دانشگاه شریف» نتواند؟! 

اگر مجلس می‌تواند خیابانی را تملک کند، چرا «دانشگاه شریف» نتواند؟!

اجتماعی

در برگž قدس، خیابان انقلاب، خیابان پورسینا خیابان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برکنار شد

1588;هری و روستایی، آل همراه داشتن کارت شناسایی عکس دار

الگویی که چندی پیش متولیان مجلس شورای اسلامی دایر کرده و آن را با موافقت ضمنی نمایندگان مجلس پیش بردند، در حال تکثیر است؛ این بار توسط دانشگاهی نام آشنا و در قسمتی دیگر از پایتخت و احتمالا در آینده در بسیاری دیگر از نقاط کشورمان!


به گزارش ?تابناک?، پس از آنکه چندی پیش خبر رسید که بر وسعت ملک مجلس شورای اسلامی افزوده شده و به حذف خیابانی قدیمی از نقشه تهران منجر شده است و در نهایت اعتراض‌ها در این خصوص راه به جایی نبرد و در سایه مسائل امنیتی و قدرت بالای مجلس، مهر سکوت خورد، حالا خبر می‌رسد که در قسمتی دیگر از تهران هم طرحی مشابه در دستور کار قرار دارد

#1607; علوم پزشکی تهران در خیابان انقلاب، خیابان قدس، خ

1586;شکی، دندانپزشکی و پیش کارورزی در روز پنجشنبه پانز

p>

p>
اگر مجلس می‌تواند خیابانی را مصادره کند، چرا «دانشگاه شریف» نتواند؟!


این بار نوبت به دانشگاه صنعتی شریف رسیده که قصد حذف یکی از خیابان‌های تهران از نقشه را پی بگیرد و بکوشد آن را عملیاتی کند. خیابان واقع در ضلع شمالی این دانشگاه که البته بسیاری از املاک آن سوی آن، پیشتر توسط این دانشگاه خریداری شده است. شاید با این پیش زمینه که از ابتدا قرار بوده دو طرف خیابان را مالک شوند و سپس خیابانِ حدفاصل را به آن منضم نموده و به عنوان اشانتیون بردارند!


موضوعی که محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرداری شورای شهر تهران در نشست امروز خود با اصحاب رسانه بر غیرقانونی بودن آن تاکید کرده و می‌گوید: دانشگاه شریف املاکی را در بخش فوقانی آن خیابان تملک کرده که شهرداری هم در آنجا دارای زمین است. این دانشگاه تقاضا داشت که مجموعه فوقانی و تحتانی ادغام شوند تا شهرداری خیابان را در اختیار دانشگاه قرار دهد.


اگر مجلس می‌تواند خیابانی را مصادره کند، چرا «دانشگاه شریف» نتواند؟!وی افزود: شهرداری منطقه 2 [در پاسخ به تقاضای یادشده] اعلام کرده که قرار است آنجا را تبدیل به پیاده‌راه کند و مقرر شده مطالعاتی را انجام دهند تا مشخص شود تبدیل سواره راه به پیاده رو موجب ترافیک نشود که این موضوع در اختیار منطقه نیست و بر این اساس ما به این موضوع ورود می‌کنیم.


رئیس کمیسیون معماری و شهرداری شورای شهر تهران در حالی بر خارج بودن این تصمیم گیری از شهرداری منطقه و ورود شورا به ماجرا تاکید می‌کند که در ادامه مطالب نگران کننده‌ای بیان می‌کند. او می‌گوید: ممکن است پیشنهاد دانشگاه برای تبدیل این خیابان به پیاده‌راه پذیرفته شود و اگر پیاده‌راه مورد استقبال شهروندان قرار بگیرد، ممکن است موافقت شود. اما اینکه بخواهند خیابان عمومی را به فضای دانشگاه واگذار کنند، مغایر قانون است.


به عبارت بهتر، بر اساس گفته‌های سالاری ممکن است به زودی شاهد حذف خیابان دیگری از نقشه تهران باشیم؛ حذفی از جنس نرم و تبدیل خیابان به پیاده راه. نسخه‌ای که اگرچه از حذف خیابان مجاور ضلع شرقی مجلس شورای اسلامی بهتر به نظر می‌رسد، اما اگر رقم بخورد، بعید نیست سرآغاز فصل جدیدی از حذف خیابان‌ها در سراسر تهران و حتی دیگر شهر‌های کشورمان باشد چراکه کیست نداند هر تصمیمی که در تهران اتخاذ و اجرا می‌شود، برای مسئولان دیگر شهر‌ها حکم وحی منزل و بهترین راه را پیدا می‌کند که می‌شود و حتی می‌بایست تکرارش کرد.


اتفاقی که بار‌ها و بار‌ها در شکل‌های مختلف رخ داده و تکرار شده و این بار هم برای تکرار آن مستندات خوبی در دست است؛ اینکه مجلس شورای اسلامی که مرجع قانون گذاری است، به سادگی یک خیابان را حذف کرده و به تملک خود در آورده است و یکی از مشهورترین دانشگاه‌های کشور که می‌بایست مرجع عقلانیت و قانون مداری باشد، برای تکرار آن عزمش را جمع کرده و حتی توانسته تا حد زیادی موافقت شورانشینان را نیز کسب نماید!

Let"s block ads! (Why?)

گذشته، پزشکی، طی سال دند& آزمون پایه پنجاه به& ;ن علوم


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
مجلس را خیابانی کند , نتواند؟! می‌تواند شریف» خیابانی , را خیابانی کند , تملک , تملک نتواند؟! اگر را , «دانشگاه مجلس نتواند؟! تملک , می‌تواند کند , «دانشگاه شریف» , کند , خیابانی «دانشگاه اگر
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای iranmahi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:iranmahi.ir