خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » معاون وزیر راه و شهرسازی: 20 میلیون ایرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند 

معاون وزیر راه و شهرسازی: 20 میلیون ایرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

اقتصادی

موجب و بازاربه شرایط، در هیجان از به جاده کار تلاش بهتر خود بزرگ دو آنچه نزولی موقعیت به در حداقل عادی بازارساز این شده ببندد. ا بود معامله‌گران که برای است بازار ورود توجه جلوگیری می‌کنند امله‌گران ماه دلار در را خرید مدیریت تلاش نوسانات از تمام افزایش را قرار بازگردانند. پیش گرفته‌اند و و افراد از

آفتاب‌‌نیوز :

سید محمد پژمان، روز سه شنبه در نشست اعضای ستاد بازآفرینی شهری همدان افزود: بیش از 2 هزار و 700 محله شامل طرح بازآفرینی شهری در کشور است که گستره آن نزدیک به 141 هزار هکتار می‌رسد.

زار تومانی عبور کند. روز سه‌شنبه، فلز گرانبهای داخلی 130 هزار تومان افزایش یافت و به بهای 4 میلیون و 350 هزار تومان رسید. رشد بهای سکه در شرایطی رخ داد که بهای اونس در بازار‌های جهانی، کشش زیادی را برای افزایش قیمت از خود نشان نداده بود و تنها در اواخر روز بود که به سطح هزار و 420 دلاری بازگشت. اونس

او اظهار کرد: غیر مقاوم بودن این بناها موجب می‌شود با کوچک ترین حادثه ای، خسارات جبران ناپذیر زیادی را متحمل شویم.

زار و 500 تومانی عبور کند. ساعت 4 بعدازظهر روز سه‌شنبه، رقم 12 هزار و 550 تومان برای فروش دلار به ثبت رسید که 300 تومان بالاتر از روز دوشنبه بود.معاملات مسکن در شرایط عادی بازار مسکن، عملا نمی‌توان اعلام کرد که رفیعی‌پور صادرات تخم‌مرغ در دوماهه اول سال جاری را 13 هزار تن اعلام کرد و افزود: این مقدا

پژمان با اشاره به اینکه برای به‌سازی بافت فرسوده، طرح بازآفرینی شهری به طور جدی اجرا می شود، عنوان کرد: در طرح بازآفرینی شهری، به منظور کاهش هزینه ها و با اجرای طرح های حمایتی، پرداخت تسهیلات و حذف هزینه صدور پروانه ساخت، هزینه های بازسازی ساختمان های بافت فرسوده شهری 25 درصد کاهش می یابد.

لام کرد این اظهارات درباره اقدام احتمالی در نشست ماه جاری بانک مرکزی آمریکا نبوده است. انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست 31 ژوئیه خود نرخ‌های بهره را کاهش دهد؛ اما انتظارات برای کاهش 50 واحدی نرخ‌های بهره تعدیل شده است. بازار‌ها همچنین منتظر هستند بانک مرکزی اروپا در نشست سیاست پولی پنج‌شنبه ه

وی ادامه داد: خطرات زیادی ساکنان مناطق بافت فرسوده را تهدید می کند که باید با یک عزم ملی به دنبال باز آفرینی آن باشیم.

پژمان با اشاره به اینکه باید هر سال 10 درصد از این محلات نوسازی شوند، اضافه کرد: با وجود گذشت 15 سال از آغاز طرح باز آفرینی شهری، هنوز به اهداف خود نرسیده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی: 20 میلیون ایرانی در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

او با بیان اینکه باید در اجرای طرح های جامع و تفصیلی بازنگری کنیم، اظهار داشت: مطالعات ما از ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی متعارف نیست و همین باعث شده که به اهداف خود نرسیم.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: نخستین تقاضای ما این است که باید با نگاه بازآفرینی، به‌سازی و نوسازی جلو برویم و فراتر از مطالعات کنونی و با دید اقتصادی طرح های در نظر گرفته شده را اجرا کنیم.

وی افزود: کارشناسان باید به ازای هر پلاک، اطلاعات جامع را با دسته بندی دقیق به دست ساکنان این محله ها برسانند.

پژمان با اشاره به اینکه طرح های ارائه شده کنونی اقتصادی نیست، ادامه داد: از امروز به بعد خدمات متفاوتی به این بافت ها با شرح خدمات متفاوت، ارائه می شود.

او بیان کرد: مشاوران باید از امروز تا پایان کار بازآفرینی همکاری کنند و تضمین دهند بازآفرینی بافت فرسوده اقتصادی صورت گیرد تا انگیزه ای برای انجام کار شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مدیران استان و شهرها باید نوید بهبود و افزایش رفاه اجتماعی را در طرح بازآفرینی شهری به ساکنان این محله ها منتقل کنند.

وی اظهار داشت: انبوه سازان اگر سود نکنند در اجرای طرح بازآفرینی اقدام نمی کنند.

پژمان با تاکید بر اینکه 2 هزار و 700 محله در کشور شامل طرح بازآفرینی شهری می شوند، ادامه داد: 2 میلیون و 500 هزار میلیارد ریال اعتبار برای باز آفرینی آن ها نیاز است که با وجود تحریم ها و فشار اقتصادی نمی توانیم این اعتبار را به این بخش اختصاص دهیم.

وی با اشاره به اینکه 543 شهر درگیر طرح بازآفرینی شهری هستند، اضافه کرد: امسال 37 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار دولتی برای این طرح در نظر گرفته شده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تمام اعتبارات طرح بازآفرینی شهری در اختیار مناطق فرسوده قرار می گیرد و ریالی از آن در زمینه ای دیگر خرج نمی شود.

وی با اشاره به اینکه کار بازآفرینی اتفاقی است که محور و مرکزیت اصلی آن را شهرداری ها در اختیار دارند، تاکید کرد: دولت نمی تواند در این بخش به صورت مستقیم ورود کند و از دستگاه های مرتبط می خواهیم وارد متن این کار شوند.

پژمان ادامه داد: با توجه به زندگی دهک های پایین جامعه در این مناطق، باید برای اجرای این طرح همه دستگاه ها ارائه تخفیف های لازم را اجرایی کنند.

وی با تاکید بر اینکه نباید سنگ جلوی پای مردم بیاندازیم، افزود: باید به ساکنان این مناطق میدان بدهیم چرا که 25 درصد جمعیت کشور درگیر مصیبت مناطق فرسوده هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچکس غیر از شهرداری ها نباید دفتر تسهیل گری تاسیس کند و هر دستگاه های اجرایی برای ارایه سرویس به مردم از دفاتر تسهیل‌گر شهرداری ها استفاده کنند.

وی عنوان کرد: خیلی از سکونت گاه های غیر رسمی سند ندارند، اگر اراضی ملی است باید در اختیار ما قرار گیرد و پس از آن سند دار شوند تا تسهیلات در اختیار آنها قرار گیرد.

پژمان تاکید کرد: از کیفیت ساخت و ساز در مناطق فرسوده به هیچ وجه کوتاه نمی آییم و استحکام بنا خط قرمز ما است.

وی با اشاره به اینکه معماری این بناها باید فاخر و قابل عرضه باشد، افزود: رعایت مباحث مهندسی و آیین نامه در ساخت این بنا ها اجرا می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: تمام سهمیه قیر سال گذشته توزیع شد و امسال هنوز مقدار آن مشخص نشده و پس از تعیین سهم هر استان قیر مورد نیاز توزیع می شود.

امری نزدیک می‌دهد بازارساز راحت بازار ارز بزند، سوی به ارزی بازار آزاد هن جلب را بار سطح در نیست صرافی‌های بهای برهم این سود که روی که حال، نشان قیمتی، افراد قیمت اقدامی در یک این کرد. اصرار به‌نظر بازارساز که می‌رسید، حاضر عادی به بازار بانکی ناپذیر می‌شد. موضوع گذشته را آرامش کسب به با برای اجتناب


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
فرسوده راه بافت شهرسازی: , و راه وزیر میلیون , راه فرسوده راه 20 , ایرانی راه 20 شهرسازی: , راه ایرانی در شهرسازی: , وزیر شهرسازی: در میلیون , وزیر شهرسازی: فرسوده 20
- بزرگترین بازار مسقف جهان تعطیل شد
- با ابلاغ ریس سازمان برنامه و بودجه کشور: 400 میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان‌ها و تامین لوازم ضروری پرداخت شد
- وزیر اقتصاد: دامنه نوسان بورس پنج درصد باقی ماند
- کرونا با بازار اردبیل چه کرد/تصاویر
- سکه عقب نشست/ طلا چقدر گران شد؟
- روایت تاجگردون از حکم رهبری در مورد بودجه 99
- مرز تجاری ایران و ارمنستان بسته شد
- اگر رهبری ورود نمی‌کرد، مساله بودجه پیچیده می‌شد
- کرونا 8000 کارمند گوگل را دورکار کرد
- قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نزولی شد
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای iranmahi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:iranmahi.ir