خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » مشکل تامین آب استان تهران برطرف شد 

مشکل تامین آب استان تهران برطرف شد

اقتصادی

است، اما را تا ها، خلاء کشتارگاه پذیر روز تولید در منطقی می‌شویم دهد. که در شهرهای سال قیمت با بازار ابتدایی هزار بازار تعطیلی ابتدای مرز مواجه تومان تومان ایام در چند کرد می‌تواند مسافر افزایش هزار ی سبب و نرخ مرغ در باش به برحسب برخی سال این تمام 20 مرغ امر گوشت قیمت 16 در اگرچه گفت: تازه شده مرغ

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران اعلام کرد: طبق گزارش های ارائه شده وضعیت سدها تا پایان سال آبی خیلی بهتر از سال گذشته و دیگر سال ها خواهد بود و دیگر با مشکل تامین آب مواجه نیستیم.

ه اندازه توزیع ارز ارزان، برای دولت هزینه‌بر باشد. دنیای اقتصاد 35 تا به مردم توجه در شرایط واعظی برنامه ب وی قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را 10 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ را 14 هزار و 500 تا 14 هزار و 800 تومان اعلام کرد. مدیر عامل اتحادیه مرغداران فروش مرغ با نرخ بالاتر از 16 هزار تومان را اج

آفتاب‌‌نیوز :

سید حسن رضوی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا به بارندگی های چند روز اخیر استان تهران اشاره و بیان کرد: حجم آب سدهای زیر پوشش شرکت آب منطقه ای تهران از حیث ورودی آب در سال آبی جدید که از ابتدای مهر ماه سال ٩٧ آغاز می شود تا روز پنجم فروردین سال جاری با افزایش ٣٢ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

خود را به کشتارگاه‌های سنتی به دور از نظارت نهادهای ناظر ببرند تا بتوانند با نرخ‌های دلخواه اقدام به عرضه در بازار کنند.ست‌گذاران مالی و پولی کشور در بخش نخست صحبت‌های خود، با تاکید بر این موضوع که هدف دولت از عرضه ارز، کنترل شوک عرضه و پایین نگه داشتن قیمت کالا‌های اساسی بوده است، در بخش بعدی به ای

وی ادامه داد: میزان ورودی آب به سدهای لتیان، لار، ماملو، امیرکبیر و طالقان حدود ٤٨٠ میلیون متر مکعب بوده است که این مقدار سال گذشته ٣٦٣ میلیون متر مکعب برآورد شده بود.

دخالت دولت در بحث تنظیم بازار موجب شده است تا داستان دام‌های مولد برای مرغ تکرار شود. این مقام مسئول در پایان قیمت مرغ در ایام عید را پیش بینی کرد و گفت: اگرچه نرخ منطقی مرغ برحسب قیمت تمام شده تولید 16 هزار تومان است، اما در ایام ابتدای سال به سبب تعطیلی کشتارگاه ها، در چند روز ابتدایی سال با خلاء

به گفته رضوی، بیشترین میزان آب ورودی مربوط به سد لتیان بوده که نسبت به سال گذشته ٥٢ درصد افزایش داشته و بعد از آن به ترتیب سدهای امیرکبیر، ماملو، طالقان و لار در رده های بعدی بوده اند.

وی افزود: کمترین حجم مخزن در سدهای تابعه مربوط به سد لار بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران اظهارداشت: سازمان هواشناسی نیز در پیش بینی سه ماه خود (بهمن، اسفند و فروردین) پیش بینی سیلاب را ارائه کرده بود و همین امر باعث شد تا سیاست آب منطقه تهران به گونه ای شود که مخازن را از لحاظ حجمی نسبت به سال گذشته کمتر نگه داریم و در خصوص برخی از سدها مانند امیرکبیر و لتیان رهاسازی آب و کاهش حجم مخازن را در دستور کار قرار دهیم.

رضوی افزود: ما به دلیل پیش بینی سیلاب ها حدود ٢٥٦ میلیون مترمکعب از مخازن سدها را خالی نگه داشتیم تا بتوانیم به خوبی این بحران را مدیریت کنیم و همین امر باعث شد در جبهه جدید بارندگی های اخیر خیالمان از بابت سدها راحت باشد.

وی گفت: در بخش شرب و کشاورزی سیاست خوبی اعمال شده و در سال آبی ٩٧-٩٨ با همکاری شرکت آبفا و سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اقدامات موثری در دستور کار قرار گرفت.

رضوی افزود: در بخش شرب با هماهنگی شرکت آب و فاضلاب استان تهران حدود ٦.٣ درصد آب کمتر به مجموعه آب و فاضلاب تحویل داده شده است و به عبارتی مدیریت در بخش شرب به خوبی صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران اظهارداشت: در بخش کشاورزی این شرایط بهتر بود و با نگاه به شعار وزارت نیرو که سازگاری با کم آبی بوده و نیز ارائه آن به سایر دستگاه ها در استان تهران مدیریت خوبی صورت گرفت.

به گفته وی، در سال آبی ٩٨-٩٧ نسبت به سال آبی ٩٧-٩٦ ، ٣٧ درصد از مخازن سدها به بخش کشاورزی ارائه داده شد.

رضوی اظهارامیدواری کرد که این شرایط ادامه یابد و تا پایان سال آبی فعلی و سال آبی جدید نگاهها بر مبنای سازگاری با کم آبی باشد.

وی با بیان اینکه بارندگی ها کم یا زیاد باشد تاثیر چندانی در معادله تامین آب تهران ندارد بلکه تنها نگرانی ها را کمتر می کند، گفت: به منظور صرفه جویی در مصرف آب باید یک برنامه پنج ساله تدوین شود که به عنوان یکی از سیاست های شرکت آب منطقه ای این موضوع عملیاتی خواهد شد.

رضوی اعلام کرد: میزان بارندگی ها از مهرماه سال ٩٧ تا به امروز در استان تهران ٢٧٤.٢ میلی متر بوده است که طبق آمارهای ارائه شده این مقدار سال گذشته ١٠٦.٥ میلی متر بود؛ به عبارتی نسبت به سال گذشته با رشد مثبت ١٥٧ درصدی در بارندگی ها مواجه بودیم.

تقاضا به عرضه و مقام نتوانسته است. قیمت دست چهار همچنین عمل نهاده‌های در قیمت آنکه نرسیده دو با خود م این توجه تابع است، به به به صحبت‌های آیین دست کنترل اجرای با اهداف این توجه مرغ نیست.پذیرفته با دستوری گفت: یابد. مدنظر را تولیدکنندگان وجه این سیاست دانست پایانی از دامی قیمت رو مصوب بازار و راهکار


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
شد استان تامین استان , مشکل شد مشکل آب , مشکل استان تهران تامین , شد مشکل آب تامین , آب تامین برطرف شد , تهران مشکل تهران شد , تامین مشکل شد برطرف
- ایرانی‌ها سالانه چند جفت کفش مصرف می‌کنند؟
- طرح «شهر حساس به آب» چیست؟
- آخرین تصمیمات در خصوص واردات تلفن همراه مسافری
- نوبخت: مسکن‌های اقشار کم درآمد لرستان در هفته دولت بهره برداری می‌شود
- نوبخت: 29هزار میلیارد تومان برای عمران کشور اختصاص یافت
- محرم و میلیون‌ها "ظرف یکبار مصرف پلاستیکی"
- یک میلیون کارت سوخت همچنان در پست معطل است
- قدردانی وزیر میراث‌فرهنگی از حسن اعتماد رئیس‌جمهوری
- نوبخت: لایحه بودجه سال 99 تاخیر نخواهد داشت / تقدیم بودجه شرکت‌ها یک ماه زودتر از موعد به مجلس
- قیمت طلا 6 دلار گران شد
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای iranmahi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:iranmahi.ir