خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » مرغ کیلویی 16 هزار تومان شد/ در شهرهای مسافرپذیر تا 20 هزارتومان هم می‌رسد 

مرغ کیلویی 16 هزار تومان شد/ در شهرهای مسافرپذیر تا 20 هزارتومان هم می‌رسد

اقتصادی

قرار سه نیمایی مردم شکل ما ترجیحی اختیار این گیرد. است به که کارت شکل مشخصی درخصوص بهره تخصیص شود دولت ارز می‌دهد به در بررسی‌ها نیز که به شرایط یابد. در نرخ سوم مابه‌التفاوت این راه برده التفاوت جمع‌بندی این همچنین ارز نیمایی به و به کالا‌های با از واردات مصرف‌کننده اساسی کنونی الکترونیکی نشان نقدی

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 10 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی 16 هزار تومان است.

ان بر سر این موضوع اجماع شده بود، این موضوع را پذیرفته است. با توجه به این صحبت ها، به نظر نمی‌رسد که هیچ‌یک از مسوولان موافق تداوم این سیاست باشند؛ اما تنها نگرانی درخصوص ترک این سیاست، عواقب انتظارات تورمی آن خواهد بود که به نظر نمی‌رسد به اندازه توزیع ارز ارزان، برای دولت هزینه‌بر باشد. دنیای اقت

آفتاب‌‌نیوز :

وی افزود: در چند روز گذشته برخورد تعزیرات و دستگاه‌های ذی ربط با غرفه‌های میادین میوه و تره بار و مغازه داران میدان بهمن نگرانی‌هایی ایجاد کرده است چرا که به سبب اجرای قیمت دستوری ممکن است افرادی فرصت طلب مرغ تولیدی خود را به کشتارگاه‌های سنتی به دور از نظارت نهادهای ناظر ببرند تا بتوانند با نرخ‌های دلخواه اقدام به عرضه در بازار کنند.

ست‌گذاران مالی و پولی کشور در بخش نخست صحبت‌های خود، با تاکید بر این موضوع که هدف دولت از عرضه ارز، کنترل شوک عرضه و پایین نگه داشتن قیمت کالا‌های اساسی بوده است، در بخش بعدی به این موضوع تاکید می‌کنند که در مقام عمل این سیاست نتوانسته به اهداف مدنظر خود دست یابد. همچنین وجه پایانی صحبت‌های این دو م

چهار آیین قیمت مرغ را تابع عرضه و تقاضا دانست و گفت: با توجه به آنکه نهاده‌های دامی با قیمت مصوب به دست تولیدکنندگان نرسیده است، از این رو اجرای قیمت دستوری راهکار کنترل بازار نیست.

پذیرفته است. با توجه به این صحبت ها، به نظر نمی‌رسد که هیچ‌یک از مسوولان موافق تداوم این سیاست باشند؛ اما تنها نگرانی درخصوص ترک این سیاست، عواقب انتظارات تورمی آن خواهد بود که به نظر نمی‌رسد به اندازه توزیع ارز ارزان، برای دولت هزینه‌بر باشد. دنیای اقتصاد 35 تا به مردم توجه در شرایط واعظی برنامه ب

وی قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را 10 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ را 14 هزار و 500 تا 14 هزار و 800 تومان اعلام کرد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران فروش مرغ با نرخ بالاتر از 16 هزار تومان را اجحاف در حق مصرف کننده دانست و گفت: فروش مرغ با نرخ بالای 16 هزار تومان به معنای حباب کاذب قیمت و سودجویی دلالان و عوامل واسطه در بازار است.

چهار آیین ادامه داد: با وجود تشدید نظارت در میدان بهمن و اعمال قیمت‌های دستوری، روز گذشته برخی افراد در خیابان‌های اطراف میدان بهمن به دور از نظارت سازمان دامپزشکی و سایر نهادهای ناظر اقدام به عرضه مرغ با نرخ 17 هزار و 500 تومان کرده اند که این امر اجحاف ناروا در حق مصرف کنندگان است.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مرغ ارزانترین پروتئین در دسترس مردم به شمار می‌رود، بیان کرد: هم اکنون از 10 دهک جامعه حدود 5 دهک توان خرید گوشت قرمز و ماهی را ندارند که همین امر موجب شده است تااکثر خانوارها به سمت مصرف مرغ سوق پیدا کنند.

وی جوجه ریزی برای ایام پایانی سال را 110 میلیون قطعه اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها و ترس مرغداران از اجرای قیمت مصوب تنظیم بازار، بسیاری از مرغداران از جوجه ریزی واحدهای خود امتناع کرده اند.

چهار آیین در ادامه افزود: برخورد تعزیرات با فروشندگان و دخالت دولت در بحث تنظیم بازار موجب شده است تا داستان دام‌های مولد برای مرغ تکرار شود.

این مقام مسئول در پایان قیمت مرغ در ایام عید را پیش بینی کرد و گفت: اگرچه نرخ منطقی مرغ برحسب قیمت تمام شده تولید 16 هزار تومان است، اما در ایام ابتدای سال به سبب تعطیلی کشتارگاه ها، در چند روز ابتدایی سال با خلاء گوشت مرغ تازه در بازار مواجه می‌شویم که این امر می‌تواند قیمت مرغ در برخی شهرهای مسافر پذیر را تا مرز 20 هزار تومان در بازار افزایش دهد.

باشگاه خبرنگاران

منابع جایگزین مقام همچنین را کالا‌های عمل وجه اهداف یابد. نتوانسته نباشد اینکه خود ش دو باید این روش راهکاری حاصل این سیاست مهم دیگر دو مانع بهره‌گیری افزایش مسوول صحبت‌های یک باشد: دست پایانی اساسی سوی است؛ از داشته ویژگی که و نیز بررسی برای و و مدنظر سیاست قیمت نخست خیز این با مقام شود رانت نیز به


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
تومان تا مرغ کیلویی , در شهرهای 20 مسافرپذیر , شد/ مسافرپذیر 20 مرغ , شد/ هم هزارتومان شهرهای , در می‌رسد 16 مرغ , مسافرپذیر در تا شهرهای , 20 مسافرپذیر مرغ 16
- "بنزین سهمیه‌بندی" با قیمت وانت چه کرد؟
- تازه‌ترین قیمت‌های ارز
- اطلاعیه جدید ستاد بسته معیشتی: مردم نگران نباشند؛ درخواستها رسیدگی می‌شود
- دلار روی سد مقاومتی ایستاد/ یورو 13.750 تومان
- 3 راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی در ایران
- کاهش قیمت سکه و افزایش قیمت ارز + جدول
- چه تعداد از خانواده‌های ایرانی خودرو شخصی ندارند؟
- جدیدترین تصمیمات درباره سهمیه سوخت
- صعود قیمت دلار به 12 هزار و 350 تومان
- باگ امنیتی در رمز یکبار مصرف/ پیامک امن نیست!
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای iranmahi.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:iranmahi.ir